NOVINKY

Skvělý úspěch zaznamenala česká posádka lodní třídy 29er, když si z tradiční Easter Regatty na Lago di Garda odváží skvělé 3. místo. Jaroslav Čermák a Petr Košťál, členové Sportovního centra mládeže Českého svazu jachtingu, se dlouho drželi na průběžném 4. místě, ale vítězství v poslední rozjížďce jim zajistilo medailovou pozici.

Na Nechranicích proběhne první letošní domácí soustředění. Akce je určena pro všechny členy Sportovního centra mládeže A + B, ale také pro všechny další závodníky lodní třídy 29er.

První pohárový závod lodních tříd RS Feva, RS500, RS Aero a 29er - Nechranický skluz, proběhne od pátku 19.4. do soboty 20.4. (neděle 21.4. zůstává rezervním dnem v případě nepřízně počasí).

Zde jsou informace k plánovanému druhému březnovému soustředění v italském Anziu. Vše bude průběžně doplňováno a upřesňováno.

Jachtaři roku

09.03.2019

Včera na jachtařském plese proběhlo vyhlašování výsledků ankety "Jachtař roku 2018." Pro lodní třídu 29er dopadlo vyhlášení naprosto skvěle. V kategorii juniorů totiž obsadili 2. místo Jára Čermák a Petr Košťál a Martin Krsička skončil na 3. místě. Skvělým úspěchem je také výsledek naší bývalé závodnice Sáry Tkadlecové, která nyní již na 49eru...

V italském Anziu se jel závod 29er Eastbay Campionato Zonale. Na start přijelo celkem 16 posádek, z toho 5 týmů Sportovního centra mládeže, které jsou zde na druhém letošním soustředění. Skvělou zprávou je, že posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál zvítězila ve všech třech odjetých rozjížďkách a po právu jim patří také absolutní vítězství v regatě.

Z dnešního dne přinášíme dobré i špatné zprávy. Na jednu stranu si tři posádky výborně zatrénovaly ve skvělých a náročných podmínkách na druhou stranu musíme hlásit druhý zlomený stěžeň.

Od 1. 2. 2019 se mění podmínky Úrazového pojištění členů sportovních spolků, které je sjednáno prostřednictvím Českého olympijského výboru (ČOV) a platí pro celé sportovní prostředí. Pojišťovna Kooperativa, která v letech 2017 a 2018 úrazové pojištění zajišťovala, ukončí spolupráci s ČOV k 31. 1. 2019. Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění...