NOVINKY

Na Lipně v kempu Jestřábí se na celý týden sjela skupina mladých jachtařů lodní třídy 29er, aby zde v souladu s covidovými pravidly natáčela instruktážní videa. Podmínky byly po celý týden skvělé a převládal spíše střední a silný vítr. Ten měl někdy v nárazech až 28 uzlů.

Během prvního květnového víkendu se na Gardě jela odložená Easter Regatta třídy 29er, kterou vyhrála česká posádka bratrů Michala a Lukáše Krsičkových z Yacht Clubu CERE. Závodila také třída ILCA.

Nechranické jachtařské centrum YC CERE se od 17. do 25. dubna stalo zázemím pro trénink skupiny 15 lodí třídy 29er a 1 lodě 49er. Vše za dodržování nejpřísnějších opatření. V průběhu týdne proběhlo také testování všech účastníků. Na závěr se odjela Supergalactic Skiffmeister Race, kde měli jachtaři možnost porovnat své výkony. Nejednalo se o žádný...

Dvě posádky 29er SCM B (Lucie Košatová/Anna Košťálová a Vojtěch Cibulka/ Petr Tupý) za podpory ALT 29er a 49er a ČSJ vyrazili na první jarní trénink do chorvatského Zadaru. Rozhodnutí vyrazit padlo necelé tři dny před odjezdem. Tempo příprav proto bylo velice svižné. Naštěstí se ale vše i přes mnohé komplikace podařilo zařídit, a tak jsme si mohli...

Krásné větrné soustředění na Gardském jezeře, mají za sebou posádky Sportovního centra mládeže skupiny A lodní třídy 29er. Akce se konala od 26. března do 1. dubna. Tým otestoval nové lodě a doladil na nich poslední detaily. Většinou se trénovalo dopoledne v silném severním větru Peler a odpoledne se skupina přidala na jižní Oru k dalším týmům z...

Dvě české posádky třídy 29er se pod vedením trenéra Davida Křížka po povedeném soustředění zúčastnily na Sicílii Regaty Nazionale a zaznamenaly výborné výsledky.

I přes nepříznivou situaci, se nakonec tým SCM A vydal na první soustředění. Po naložení lodí ale došlo k rozpadu jedné z posádek a tak nakonec do místa konání putovaly jen tři lodě. Trenér vyrazil s nákladem v pátek 12. ledna v 5:30 h ráno. V plánu bylo odjet o 30 minut dříve, ale jelikož bylo -16°C, tak nešel nastartovat...

Vyhlášení "Skiffmeistera 2020" se mělo konat ve středu 13. ledna v YC CERE. Nařízení vlády to bohužel neumožnily, a tak se konalo virtuálně přes Teamsy za hojné účasti závodníků třídy 29er. Po úvodních slovech trenéra Davida Křížka, prezidentka asociace tříd 29er a 49er Jana Košťálová zhodnotila sezonu.

Ve středu 13. ledna 2021 se uskuteční on-line výroční setkání asociace lodní třídy 29er, na kterém přivítáme i hosty Evu Skořepovou a Václava Brabce, který ostatně sám několik let závodil na 29eru. Těšíme se na hojnou účast. Pozvánka bude odeslána do mailu.

Nezapomeňte na pravidelné přednášky trenéra Davida Křížka pro všechny závodníky lodní třídy 29er. Každou neděli od 19 do 20.15 h na Microsoft Teams.