NOVINKY

Vyhlášení "Skiffmeistera 2020" se mělo konat ve středu 13. ledna v YC CERE. Nařízení vlády to bohužel neumožnily, a tak se konalo virtuálně přes Teamsy za hojné účasti závodníků třídy 29er. Po úvodních slovech trenéra Davida Křížka, prezidentka asociace tříd 29er a 49er Jana Košťálová zhodnotila sezonu.

Ve středu 13. ledna 2021 se uskuteční on-line výroční setkání asociace lodní třídy 29er, na kterém přivítáme i hosty Evu Skořepovou a Václava Brabce, který ostatně sám několik let závodil na 29eru. Těšíme se na hojnou účast. Pozvánka bude odeslána do mailu.

Nezapomeňte na pravidelné přednášky trenéra Davida Křížka pro všechny závodníky lodní třídy 29er. Každou neděli od 19 do 20.15 h na Microsoft Teams.

Ondřej Bobek - KTM - předložil ke schválení návrh trenéra SCM 29er Davida Křížka na složení členů SCM 29er pro rok 2021 následovně:

České posádky lodní třídy 29er uspěly v absolutním hodnocení série Eurocup. Nejlépe se umístili Michal a Lukáš Krsičkovi, kterým patří celkové 3. místo z více než 200 lodí. Úspěch slaví také Tibor a Adam Nevelöšovi, kteří zvítězili ve skupině do 17 let. V kategorii dívek pak 3. místo obsadila posádka Lucie Košatová a Anna Košťálová.

Ve dnech 3. - 4. října se na Brněnské přehradě konal závod MEMORIÁL JANA SEDLÁKA, který je součástí série malého poháru.

Ve dnech 28. - 30. srpna se v jihočeské Černé v Pošumaví konal závod série Eurocup a Československého poháru, který zároveň rozhodl o letošním titulu mistrů České republiky v lodní třídě 29er.

V závěru prázdnin se v Černé v Pošumaví konal závod série Eurocup, Česko-Slovenský pohár a mistrovství ČR třídy 29er v jednom. Na startu se sešlo 27 posádek z České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska a Nizozemí. Regata byla velmi vyrovnaná, ale jedna posádka dominovala. Byli to sourozenci Nevelöšové, kteří si právem odvezli titul mistrů...