Soustředění Zadar CRO

04.03.2018

V chorvatském Zadaru proběhlo úvodní soustředění lodní třídy 29er. V jachtařském centru pro dvouposádkové plachetnice absolvovalo SCM celou řadu akcí, ale letošní rok byl jednoznačně nejchladnější. Již před odjezdem hlásila předpověď sněžení a velmi nízké teploty. Po konzultaci s místními jachtaři jsme se nakonec přeci jen odhodlali a vydali se na cestu. Svou roli také hrálo zamluvení člunu a zaplacené ubytování. Cesta byla náročná, ale všichni ji zvládli. Do dějiště dorazili 3 posádky - Jára Čermák a Petr Košťál, Adam Ott a David Muzikář a Áňa Milerová a Jan Pokorný. Cestu na poslední chvíli odřekly dvě posádky - Matěj Vítovec a Martin Krsička a Lukáš Krsička a Michal Krsička. Posledně jmenovaná začínající posádka měla k odřeknutí pádné argumenty, protože začínat v mrazu a ledové vodě, by mohlo mít následky i pro další průběh sezóny.

Úvod akce byl zaměřen na přípravu, hodnocení, plány atp. První dva dny tréninku na vodě byly velmi přínosné. Teplota sice kolísala mezi 0 až 1°C, ale svítilo sluníčko a vál velmi příznivý a poměrně stálý vítr. Následující den zahalil Zadar po dlouhých 6 letech sníh, ale v dalších dnech už se opět trénovalo. Teplota vyšplhala až k 10°C. Sice začalo pršet, ale zima už rozhodně nebyla. Poslední den byla asi úplně nejlepší. Stálý střední vítr a postupně se zvyšující vlny.

Smůla opět provázel posádku Adam Ott a David Muzikář. Ti kvůli zranění předčasně opustili podzimní Gardu a nyní je provázelo nachlazení, které si přivezli již z domova. Nakonec se rozhodli odjet domů. Oba nicméně hodně pomohli se zpracováním nových videí (celé je to jejich skvělá práce) a Josef Muzikář pořídil nádherné záběry z dronu, které jsme pak mohli na brífinku analyzovat.

Celkově lze tedy akci, i přes nepřízeň počasí, považovat za velmi přínosnou. Další trénink Sportovního centra mládeže proběhne před Easter Regattou na Lago di Garda.

Velké poděkování patří společnosti KWS (#kwsmarine #magicmarinecz) za zapůjčení velkého trenérského člunu.