Soustředění na Gardě

22.10.2018

3. den

Letošní soustředění Sportovního centra mládeže a ALT 29er je u konce. Dnes jsme si užili pěkný jachting v ranním větru. Na vodu vyplulo všech 9 posádek. Nacvičovaly se především starty a dojezdy k návětrné bóji. Tedy nejkritičtější momenty nadcházející regaty, která startuje již zítra. Na start posledního Eurocupu letošní sezóny by se mělo postavit neuvěřitelných 135 posádek, včetně 9 z Česka. Tak na nás myslete a drže všem závodníkům palce. Nyní probíhá příprava lodí a večer se sejdeme ke strategickému rozboru.

2. den

Ranní vítr se dostavil v plné síle a naše flotila si užila skvělý trénink. Kromě manévrů jsme se zaměřili na průjezd bránou a obeplouvání návětrné bóje s různými variantami vytahování genakru. Na závěr jsme zvládli několik tréninkových rozjížděk. Té poslední se, začleněni do posádek, zúčastnili také naši nováčci Lucie a Lukáš Košatovi. I přes silný vítr si vedli velmi dobře. Po polední pauze jsme vypluli do slabšího jižního větru, který ale postupně opět zesílil a tak si všichni mohli vychutnat úchvatné podmínky podzimní Gardy. Přijely další české týmy a naše flotila devíti lodí už byla dobře vidět. Postupně se k nám přidaly posádky z NED, GBR a IRL. Věnovali jsme se převážně kratším rozjížďkám. Nyní někteří usilovně pracují na lodích a večer nás čeká ještě důkladný rozbor. Závod se blíží. 

1. den

V Riva del Garda bylo dnes zahájeno soustředění lodní třídy 29er. Na vodu vyplulo celkem sedm českých posádek a další dvě se k flotile přidají zítra. Víťa Ott přivezl druhý člun a tak bude o závodníky dobře postaráno. Dnes týmy vypluly na odpolední vítr, který byl sice před Rivou poměrně slabý, ale o pár set metrů dál sílily poryvy až na 17 uzlů. Pro řadu posádek to bylo celkem náročné, ale je vidět, že se postupně zlepšují a zvykají si především na vlny, které jim dělají největší starosti.

O rostoucím zájmu o třídu 29er nemůže být nejmenších pochyb. Přestože se jedná "jen" o závod série Eurocup, je přihlášeno již 135 lodí. Nás může těšit i rekordní česká účast devíti posádek. Část týmu bude jistě bojovat o dojetí se ctí, ale uvidíme jak se s konkurencí poperou naši nejlepší. Nyní nás čeká ještě pár dnů tréninku.