Nominace Jachtař roku 2018

Výkonný výbor Českého svazu jachtingu schválil nominace na Jachtaře roku 2018. Online hlasování bude spuštěno 1. ledna 2019, vyhlášení ankety Jachtař roku 2018 se pak uskuteční v rámci Společenského večera ČSJ, který se bude konat 8. března 2019 v Praze v Kulturním Centru Novodvorská.

Lodní třída 29er může být s nominací nadmíru spokojená, protože zde má hned několik želízek v ohni. V kategorii junioři je to posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál, ale také Martin Krsička, který navíc závodil i na katamaránech Tornado a Flying Phantom. V kategorii ženy jsou na seznamu Sára Tkadlecová a její kormidelnice z 49eru Dominika Vaďurová. Sára je navíc v nominaci i v kategorii juniorky, kde nechybí ani Anna Justová s Nelou Viščorovou, které si nominaci vybojovaly na RS Feva. V kategorii muži je pak nominován i trenér 29erů David Křížek.

V oblíbené anketě mohou hlasovat všichni jachtaři s platnou závodní licencí. Nerozhoduje tedy odborná komise, ale spíše se jedná o anketu popularity mezi jachtařskou veřejností. Konkurence je i letos veliká. Na seznamu jsou skvělí jachtaři, jako např. Ondřej Teplý, nebo jeho bratr, olympionik Viktor a řada dalších. Pokud chcete hlasovat, pak sledujte stránky Českého svazu jachtingu.