Nominace Jachtař roku 2018

27.12.2018

Výkonný výbor Českého svazu jachtingu schválil nominace na Jachtaře roku 2018. Online hlasování bude spuštěno 1. ledna 2019, vyhlášení ankety Jachtař roku 2018 se pak uskuteční v rámci Společenského večera ČSJ, který se bude konat 8. března 2019 v Praze v Kulturním Centru Novodvorská.

Lodní třída 29er může být s nominací nadmíru spokojená, protože zde má hned několik želízek v ohni. V kategorii junioři je to posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál, ale také Martin Krsička, který navíc závodil i na katamaránech Tornado a Flying Phantom. V kategorii ženy jsou na seznamu Sára Tkadlecová a její kormidelnice z 49eru Dominika Vaďurová. Sára je navíc v nominaci i v kategorii juniorky, kde nechybí ani Anna Justová s Nelou Viščorovou, které si nominaci vybojovaly na RS Feva. V kategorii muži je pak nominován i trenér 29erů David Křížek.

V oblíbené anketě mohou hlasovat všichni jachtaři s platnou závodní licencí. Nerozhoduje tedy odborná komise, ale spíše se jedná o anketu popularity mezi jachtařskou veřejností. Konkurence je i letos veliká. Na seznamu jsou skvělí jachtaři, jako např. Ondřej Teplý, nebo jeho bratr, olympionik Viktor a řada dalších. Pokud chcete hlasovat, pak sledujte stránky Českého svazu jachtingu.