Natáčení jachtařských videí na Lipně

24.05.2021

Na Lipně v kempu Jestřábí se na celý týden sjela skupina mladých jachtařů lodní třídy 29er, aby zde v souladu s covidovými pravidly natáčela instruktážní videa. Podmínky byly po celý týden skvělé a převládal spíše střední a silný vítr. Ten měl někdy v nárazech až 28 uzlů.

Dopoledne se trenér David Křížek věnoval nejprve skupině SCM A a následně skupině SCM B. Po polední pauze vyplulo všech 13 posádek k odpoledním rozjížďkám. Celkem se tak odjely tři dvoudenní regaty na různých typech závodních tratí. Večer pak byl věnován rozboru videí a situací v rozjížďkách.

Během jednoho tréninku došlo k záchranné operaci, kdy byl závodník odvezen rychle na břeh a tam okamžitě předán záchranářům. Naštěstí se neprokázalo žádné zranění. Vše proběhlo profesionálně a nejen jachtaři, ale i celý tým se zachoval skvěle.

Před koncem akce nás na Lipně navštívil mentální coach Marian Jelínek, který představil závodníkům některé postupy a především důležitost duševního tréninku a nastavení.

Po sedmi dnech ve větrných podmínkách byla únava poměrně značná, ale všichni si odnáší nové poznatky a neocenitelné zkušenosti. Poděkování patří všem závodníkům za skvělé nasazení, rodičům a Českému svazu jachtingu za podporu, Jachtařské akademii za sjednání přípravy s Marianem Jelínkem, Adéle Černé za záchrannou operaci a v neposlední řadě kempu Jestřábí a celému jejich týmu za perfektní zázemí celé akce.

Skiffmeister Race 1 (13 lodí)

  1. Michal Krsička / Lukáš Krsička
  2. Lucie Košatová / Vojtěch Cibulka
  3. Ondřej Baštář / Jan Juha

Skiffmeister Race 2 (13 lodí)

  1. Michal Krsička / Lukáš Krsička
  2. Lukáš Dadák / Dan Viščor
  3. Matěj Jurečka / Šimon Jurečka

Skiffmeister Race 3 (11 lodí)

  1. Matěj Jurečka / Šimon Jurečka
  2. Lucie Košatová / Vojtěch Cibulka
  3. Lukáš Dadák / Dan Viščor