Nábor mladých jachtařů lodní třídy 29er

01.10.2018

Oslovujeme všechny mladé perspektivní jachtaře, kteří mají nasazení a chuť se jachtařsky posouvat kupředu, aby se vyplněním formuláře (https://www.czech29er.cz/kontakt/) ucházeli o přidělení svazové plachetnice 29er.
Ideální věk pro přechod je 14 až 15 let. Zkušenosti z dvouposádkové plachetnice vítány (práce s kosatkou, genakrem, komunikace), ale nejsou podmínkou. Pokud nemáte kormidelníka, nebo kosatníka, pak stejně napište a můžeme se pokusit sestavit optimální dvojici. Na koho loď nezbude, tomu rádi pomůžeme s nákupem starší konkurenceschopné plachetnice (90 tis. Kč).
Předpokladem je chuť závodit v moderní třídě. Olympijské ambice jsou vítány, ale nejsou vzhledem k věku podmínkou. 

Naučíme vás závodit na skvělé plachetnici, která z vás udělá výborné taktiky nejen na stoupačku, ale na rozdíl od tradičních lodí se zde naučíte i složitost taktiky na zadní genakrové kurzy. Navíc se začleníte do výborné party (závodníků i rodičů).
Výběr kandidátů na přidělení lodí a závodníků do Sportovního centra mládeže provede trenér ALT 29er a SCM ve spolupráci se závodníky a dalšími trenéry. Návrh pak předloží Sportovnímu úseku a Výkonnému výboru ČSJ ke schválení.
Termín na vyplnění dotazníků je do 14. října 2018.
Tak neváhejte a přidejte se k nám. Těšíme se na vás.

Za ALT 29er David Křížek