Jachting našel Skiffmeistera

09.01.2020

V Yacht clubu CERE v Praze Podolí včera proběhlo setkání závodníků, rodičů a přátel mládežnické lodní třídy 29er. V samotném závěru večera byly vyhlášeny výsledky celoroční soutěže "Jachting hledá Skiffmeistera." Suverénními vítězi se stala posádka Jára Čermák a Petr Košťál.

V úvodu večera zhodnotil trenér Sportovního centra mládeže David Křížek celou loňskou sezónu. Vyzdvihl pozitivní vrcholy, ale neopomněl zdůraznit věci, na kterých je třeba intenzivněji pracovat. Poté následovalo představení družstva SCM A a SCM B pro nadcházející sezónu a dvou posádek pro Reprezentační družstvo juniorů. Dalším bodem byl plán letošních akcí a závodů, včetně přípravy zimních soustředění ve španělské Barceloně. Závodníci byli obeznámeni s tréninkovým plánem a v závěru došlo na vyhlášení soutěže " Jachting hledá Skiffmeistera."

První oceněnou posádkou byly Lucie Košatová a Anna Košťálová, které získaly nejvíce hodnotících bodů z SCM B. Cenu jim předal předseda Komise talentované mládeže Ondřej Bobek. A pak už došlo k vyhlašování absolutního pořadí. Na 3. místě skončila posádka Anna Justová a Petr Tupý, kterým cenu předal Jan Pokorný, člen výkonného výboru ALT 29er. Na 2. místě skončila posádka Michal Krsička a Lukáš Krsička. Cenu předala předsedkyně ALT 29er Jana Košťálová a konečně celkovými vítězi se stali a titul Skiffmeister získali Jára Čermák a Petr Košťál. Těm cenu předával dlouholetý předseda Českého svazu jachtingu, pan Karel Bauer.

V závěru večera byl prostor pro dotazy. Byly představeny nové vize a body ke zkvalitnění tréninku i celkové bezpečnosti na vodě. Tým SCM B si následně také dohodl zimní část přípravy. Na všech byla vidět radost ze setkání. Nyní čeká závodníky nakládání a již 25. ledna zahájí trénink v Barceloně, kde v únoru odstartují první závod série Eurocup.

Velké poděkování patří všem, kteří na akci dorazili, díky YC CERE za krásné prostory pro důstojné vyhlášení a především díky Českému svazu jachtingu za stále rostoucí podporu!!!