Cena Šumavy

10.06.2019

Po neodjetém pohárovém závodu na Nových Mlýnech vyrazilo všech třináct posádek lodí 29er na Lipno do Černé v Pošumaví, kde se konal závod Cena Šumavy. Regatě předcházelo krátké soustředění, které bude pokračovat i v dalších dnech po závodě. Hlavní rozhodčí Radim Vašík se svým týmem připravil ideální trať a skvělé povětrnostní podmínky umožnily odjet celkem 10 rozjížděk.

Všechny posádky bojovaly a snažily se podat maximální výkon. Dojezdy byly často velmi těsné a situaci neulehčovalo ani početné pole lodí RS Feva a RS500, které závodily na stejném okruhu. Pochvala patří posádce Lucie Košatová a Lukáš Košata, kteří ač na 29eru začínají, dokázali dojet na skvělém 6. místě. Výborně si také vedl začínající Šimon Jurečka, který se zkušeným bratrem Matějem obsadil 4. místo, když jim medaile utekla o pouhý jeden bod.

Foto: Tomáš Krsička

Stupně vítězů opanovali členové SCM skupiny A. Na 3. místě skončili Adam Ott a David Muzikář, na 2. místě Michal Krsička a Lukáš Krsička a zlato si dle očekávání odvážejí Jára Čermák a Petr Košťál. Ti zvítězili se 7 bodovým náskokem.

Bonusem bylo další vítězství bývalých závodníků třídy 29er v lodní třídě RS500, o které se tentokrát postarali Václav Brabec a Klára Houšková.

Foto: Jachetní klub Černá v Pošumaví

Nyní pokračuje Lipenské soustředění a závodníky následně čeká Eurocup v německém Kielu a tradiční Lipenský týden se dvěma pohárovými závody.